Filma dhe Seriale me titra shqip - ShikoSeriale.me

Video Sources 69 Views

  • Shikovudeo.co
Herkuli (Dublim Shqip)

Herkuli (Dublim Shqip)

Zero to hero!Jun. 20, 1997USA93 Min.G
Your rating: 0
10 1 vote

Synopsis

I dhuruar me forcë mbinjerëzore, një i ri i vdekshëm i quajtur Herkuli niset për të provuar veten një hero në sytë e babait të tij, perëndisë së madhe Zeus. Së bashku me miqtë e tij Pegasus, një kalë fluturues, dhe Phil, një trainer personal, Hercules mashtrohet nga zuzari gazmor dhe kokëfortë Hades, i cili po planifikon të pushtojë malin Olimp!

Herkuli (Dublim Shqip)
Herkuli (Dublim Shqip)
Herkuli (Dublim Shqip)
Herkuli (Dublim Shqip)
Herkuli (Dublim Shqip)
Herkuli (Dublim Shqip)
Herkuli (Dublim Shqip)
Herkuli (Dublim Shqip)
Herkuli (Dublim Shqip)
Herkuli (Dublim Shqip)
Original title Hercules
IMDb Rating 7.3 248,427 votes
TMDb Rating 7.501 6,885 votes

Director

Ron Clements
Director

Cast

Tate Donovan isHercules (voice)
Hercules (voice)
Josh Keaton isYoung Hercules (voice)
Young Hercules (voice)
Roger Bart isYoung Hercules (singing voice)
Young Hercules (singing voice)
Danny DeVito isPhiloctetes (voice)
Philoctetes (voice)
James Woods isHades (voice)
Hades (voice)
Susan Egan isMeg (voice)
Meg (voice)
Bobcat Goldthwait isPain (voice)
Pain (voice)
Matt Frewer isPanic (voice)
Panic (voice)
Rip Torn isZeus (voice)
Zeus (voice)
Samantha Eggar isHera (voice)
Hera (voice)

Similar titles

Leave a comment

Name *
Add a display name
Email *
Your email address will not be published